Profile kapeluszowe

Przy realizacji wielu projektów renowacyjnych szczególne wyzwanie stanowi odnowa wylotów przykanalikówdo kanału głównego, często nieużywanych, w złym stanie technicznym, czy nieprawidłowo włączonych. Firma Per Aarsleff od lat rozwija w związku z tym metody gwarantujące uszczelnienie nie tylko przykanalików, ale także ich wyloty.

W celu uszczelnienie połączenia przykanalika z kanałem bocznym, a tym samym zapewnienia renowacji całego systemu stosujemy tzw. kształtki kapeluszowe. Składają się one z ronda i jego przedłużenia. Kształtki kapeluszowe są dostępne w wersjach krótkiej i długiej. Krótka kształtka kapeluszowa zachodzi na pierwsze złącze przykanalika, długa natomiast może mieć długość do 18 metrów. Podczas instalacji kształtek kapeluszowych ustawiamy nasz sprzęt nad każdą studzienką włazową danego odcinka przewodu. Ze specjalnego zestawu wciągamy do naprawianego przykanalika urządzenie z przymocowaną do niego kształtką kapeluszową. Umieszczamy ją w odpowiednim miejscu i pod nadzorem kamery telewizyjnej nakładamy rondo kołnierza. Za pomocą sprężonego powietrza odwracamy rękaw do przykanalika, a następnie utwardzamy go.

Renowacja przykanalików wykonywana jest od strony kolektora głównego do żądanego punktu tj. na przykład do lica budynku/studni/rewizji. Jeśli wykonujemy na przykład renowację przykanalika, do którego dostęp możliwy jest tylko z jednego końca lub znajduje się pod budynkiem, stosujemy w takim przypadku utwardzany w przewodzie rękaw z otwartym końcem. Wymaga to bardzo dużej precyzji i specjalistycznych umiejętności, ponieważ do uszkodzonego przewodu trzeba wprowadzić rękaw z tylko jednego wejścia. 


Kontakt

Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.
+48 22 651 69 72
mailto:biuro@aarsleff.pl