Panele

Renowacja panelami GRP opiera się na instalowaniu w przewodach kanalizacyjnych wewnętrznych prefabrykowanych okładzin. Używa się w tej metodzie elementów wykonanych z włókna poliestrowego, zbrojonego włóknem szklanym. Wytwarza się je każdorazowo na specjalne potrzeby konkretnego zadania, dzięki temu panele GRP są odpowiednie do każdego przekroju rur, od kołowych po dzwonowe, czy prostokątne, wykonanych z dowolnego rodzaju materiału; tak więc przewody mogą być żeliwne, kamionkowe, ceglane, klinkierowe, betonowe, żelbetowe, stalowe, lub z tworzyw sztucznych.

I w końcu - metoda ta pozwala na montaż prefabrykatów bez przerywania eksploatacji rurociągu, dzięki przepompowaniu ścieków. W wyłączonym odcinku, na bazie zniszczonej rury, powstaje szybko i skutecznie nowa konstrukcja.

Panele wprowadzane są do rurociągów przez komory montażowe, po umieszczeniu panela w miejscu docelowym następuje jego klinowanie tak aby zapewnić odpowiednie położenie panela w naprawianym rurociągu. Po zainstalowaniu całego odcinka wolną przestrzeń pomiędzy starym rurociągiem a nowym wypełnia się specjalistycznym iniektem, który zabezpiecza nowy rurociąg.


Kontakt

Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.
+48 22 651 69 72
mailto:biuro@aarsleff.pl