Wentylacja i ciągi kominowe

Nieszczelne kanały i kominy wentylacyjne, zabudowane wewnątrz budynków stwarzają szczególne problemy, w postaci nieprzyjemnego zapachu i złej jakości powietrza. Z uwagi na utrudniony dostęp zastosowanie technologii nieinwazyjnej, bez konieczności wyburzania ścian, wydaje się rozwiązaniem idealnym. Podczas naprawy potrzebujemy tylko dostępu do dwóch punktów, początkowego i końcowego.

Renowację przeprowadza się z zastosowaniem, impregnowanego żywicami epoksydowymi „rękawa AARSLEFF” który montuje się wewnątrz istniejącej rury przez rewizję w przewodzie w piwnicy, od strony dachu lubwW przypadku braku rewizji poprzez wycięcie fragmentu rury o długości ok. 0,5m, który umożliwi wprowadzenie rękawa.

Do wypełnienia rękawa AARSLEFF stosuje się sprężone powietrze, które naciskając na niego od wewnątrz, wymusza jego odwrócenie wewnątrz naprawianego przewodu rury. Po dojściu czoła rękawa do punktu końcowego następuje, dzięki zastosowaniu akceleratorów, chemiczne utwardzenie żywic. Po utwardzeniu rękawa zmniejsza się ciśnienie we wnętrzu rury, odcina się końcówki rękawa. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania już w kilka godzin możemy osiągną szczelność przewodów.


Kontakt

Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.
+48 22 651 69 72
mailto:biuro@aarsleff.pl