Laboratorium

Firma Per Aarsleff Polska posiada własne, zaawansowane technicznie laboratorium w zakładzie produkcyjnym w Danii. Wykonywane są w nim regularnie dokładne testy zarówno surowców, jak i gotowych produktów. Procedury laboratoryjne są nowoczesne, a wszystkie rezultaty zapisywane i analizowane.

Praca laboratorium koncentruje się głównie na rozwoju i bieżącym testowaniu Aarsleff CIPP Lining (utwardzanego w przewodzie rękawa), który jest nowoczesnym produktem składającym się z kilku warstw kwasoodpornego poliestru. Jest on odwracany w uszkodzonym przewodzie, a następnie utwardzany za pomocą żywicy.
 
Do produkcji Aarsleff CIPP Lining oraz wielu innych specjalistycznych produktów stosujemy tylko materiały najwyższej jakości. Dowodem naszej troski o jakość jest na przykład fakt, że Aarsleff CIPP Lining posiada trwałość przewidywaną na co najmniej 100 lat.
 
Stale pobieramy losowe próbki z przewodów podczas procesu produkcyjnego oraz z gotowych elementów zakończonych projektów renowacyjnych. Badania te przeprowadzane są zgodnie z technicznymi regulacjami CSPR (Control Scheme for Pipe Rehabilitation) – Systemu kontroli renowacji przewodów.
 
Podobnie jak w innych działach naszej firmy, praca w laboratorium koncentruje się na opracowywaniu przyjaznych środowisku produktów oraz sposobów renowacji. Stale testujemy nowe metody usprawniające produkcję, ograniczające emisję CO2, przedłużające trwałość naszych produktów oraz minimalizujące utrudnienia dla otoczenia. Nasze testy obejmują na przykład oznaczanie lepkości żywicy, czasu utwardzania oraz wytrzymałości na rozciąganie filcu poliestrowego. Ponadto stale badana jest wytrzymałość Aarsleff CIPP Lining.
 
Posiadanie własnego laboratorium przynosi wiele korzyści. Pracownicy mają możliwość testowania na bieżąco nowych pomysłów na poprawę jakości oraz rozwój produktów, które pojawiają się podczas wykonywania projektów renowacyjnych. U nas myśli przechodzą w czyny.

Więcej informacji..

Skontaktuj się z nami

+48 22 651 69 72
biuro@aarsleff.pl