20-lecie Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.

Rok 2013 jest szczególnym rokiem w historii firmy Per Aarsleff Polska – obchodzimy 20-lecie jej powstania. Kiedy w 1993 roku zakładaliśmy naszą firmę pojęcie bezwykopowej renowacji rurociągów nie było powszechne w pismach branżowych, w zakładach wodociągów i kanalizacji, a naprawy sieci wykonywano zazwyczaj metodą wykopową. W ciągu tych 20 lat firma Per Aarsleff Polska przyczyniła się do wprowadzenia i rozpropagowania na rynku polskim nowoczesnych technologii bezwykopowych. Technologii, które przede wszystkim usprawniają działanie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych bez zbędnej ingerencji w otaczające środowisko, a jednocześnie pozwalają nowatorsko spojrzeć na naprawy sieci od strony zarówno organizacyjnej jak i ekonomicznej.
Od początku swojej działalności zajmujemy się bezwykopową renowacja przewodów kanalizacyjnych i wodociągowych. Wykonaliśmy naprawę kilkuset kilometrów sieci. Obecnie posiadamy szereg referencji ze większości miast Polski.

Istotnym wyróżnikiem naszej oferty, oprócz technologii, jest know-how wynikający z doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji projektów zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów.

Siłą Per Aarsleff Polska jest kadra kompetentnych i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Wielu zaczynało pracę kilkanaście lat temu, w kilkuosobowym zespole. Dziś zespół Per Aarsleff w Polsce liczy około 100 osób. Najliczniejsza część kadry, to pracownicy Działu Wykonawstwa i Sprzedaży, którzy w codziennej pracy służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Nieprzerwanie od 20 lat polskim oddziałem Per Aarsleff Polska kieruje Arkadiusz Bachan, która stworzył firmę od podstaw, zapewniając jej dynamiczny rozwój oraz wiodącą pozycję na rynku. Dzięki długofalowej wizji działania i autorskiemu podejściu do wsparcia każdego z Klientów, Per Aarsleff jest w Polsce synonimem nowoczesności, wyznaczającym nowe kierunki i trendy.

Nasz sukces byłyby niemożliwy bez Państwa wsparcia. Nie przetrwalibyśmy tych 20-lat bez naszych wspaniałych klientów. Dziękujemy za zaufanie którym nas Państwo obdarzają, wybierając naszą technologię i usługi oferowane przez naszą firmę. Państwa zadowolenie i satysfakcja jest potwierdzeniem sensu naszej pracy. Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, wykorzystujemy nowoczesne technologie i najwyższej klasy sprzęt – wszystko to , aby spełnić Państwa oczekiwania. Dziękujemy za wiarę w firmę Per Aarsleff Polska, za wszystkie słowa wsparcia, sympatii i zadowolenia, które codziennie od Państwa otrzymujemy.

Uroczyste obchody obecności na polskim rynku naszej firmy odbyły się 18-19 września 2013r w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski oraz w pałacu w Wilanowie. Zgromadziły około 150 osób z całego kraju oraz gości z Danii.
W czasie konferencji można było wysłuchać wystąpienia Steena Hommela, ambasadora Królestwa Danii w Polsce, prezesa zarządu firmy Ebbe Malte Iversen i Tadeusza Rzepeckiego, prezesa Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, a także wysłuchać referatów technicznych prezentowanych m.in. przez
Hans Tottrup – Per Aarsleff A/S – Rozwój technologii rurowych,
mgr inż. Grzegorz Gruczek – PW-K Legionowo – Bezwykopowa renowacja przewodów kanalizacyjnych na terenie Legionowa 2011 – 2013,
mgr inż. Włodzimierz Dudlik – Aquanet – Renowacja rurociągu tłocznego przepompowni Garbary przykładem optymalizacji kosztów inwestycyjnych,
mgr inż. Rafał Lipa – PWiK Ełk, – Per Aarsleff w Ełku – 20 lat doświadczenia,
inż. Jan Psiuk – Katowickie Wodociągi – Modernizacja sieci kanalizacyjnej w ulicy 3 Maja w Katowicach,
prof. dr hab. Andrzej Kuliczkowski – Politechnika Świętokrzyska – Fakty i mity – o materiałach oraz technologiach utwardzania rękawów w przewodach,
mgr inż. Stanisław Drzewiecki – MWiK Bydgoszcz – Metody bezwykopowe w procesie modernizacji systemów sieci wodno-kanalizacyjnych,
mgr inż. Zbigniew Sipiora – Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. – Odnowa pionów kanalizacji sanitarnej w Tarnowie. Prelegenci traktowali o ogólnych zasadach towarzyszących zastosowaniu technologii bezwykopowych. Charakteryzowano i porównywano metody istniejące na rynku, wskazując na ich słabe i mocne strony oraz piętnując błędy wykonawcze i nieuczciwą konkurencję.

Większość wystąpień koncentrowała się na realizacjach wykonanych w miastach, gdzie działa Per Aarsleff Polska.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów jubileuszu firmy był wyjazd do pałacu w Wilanowie na wytworną kolację, przygotowaną przez tamtejszych kucharzy odbywającą się w przepięknej scenerii pałacowej restauracji. Zaraz po kolacji, przy pełni księżyca, niezwykłą nocną atrakcją stał się mapping, wyświetlany na budynku pałacowym, któremu towarzyszyła znakomicie dobrana muzyka kameralna z efektami dźwiękowymi. Kolejny dzień odbył się również w Wilanowie gdzie merytoryczne pokazy bezwykopowej renowacji rękawem Aarsleff z zastosowaniem światła LED poprzedziło wkopanie przez p. Arkadiusza Bachan Dyrektora Per Aarsleff Polska i Pawła Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie. w ogrodzie wilanowskim drzewka (dębu), które symbolizować ma wzajemną pomoc i współpracę. Podsumowując obchody jubileuszu dwudziestolecia Per Aarsleff chcemy zwrócić uwagę, iż potrafimy nie tylko zajmować się techniką i technologią, z którą ma na co dzień mamy do czynienia, ale i potrafi poruszać się w sferze tak zdawałoby się odległej od naszej podstawowej działalności, jaką jest kultura.