Inspekcja telewizyjna

Inspekcja telewizyjna jest jedynym sposobem oceny stanu przewodów pionowych i poziomych w miejscach niedostępnych zarówno przed jak i po wykonaniu projektu renowacyjnego.

Doświadczenie firmy Per Aarsleff Polska udowadnia, że przeprowadzenie inspekcji telewizyjnej na początku realizacji projektu renowacyjnego jest konieczne w celu uzyskania niezbędnej wiedzy dotyczącej stanu przewodów. Na tej podstawie we współpracy z klientem ustalany jest plan renowacji określający zakres uszkodzeń, główne pola działania oraz priorytety danego projektu.

Przeprowadzana za pomocą specjalnej kamery inspekcja telewizyjna pokazuje precyzyjny obraz aktualnego stanu przewodu: odcinki wymagające natychmiastowej lub późniejszej renowacji oraz odcinki nie wymagające naprawy. Inspekcja telewizyjna pokazuje i dokumentuje w formie cyfrowej wiele różnych rodzajów niewidocznych uszkodzeń przewodów, takich jak: rysy, szczeliny, przerastanie korzeni drzew, korozja, osady tłuszczu oraz deformacje.

Inspekcja telewizyjna często wskazuje na konieczność oczyszczenia przewodów. Operacja ta może okazać się bardzo skomplikowana, szczególnie w przypadku bardzo złego stanu przewodu, grożącego nawet jego zawaleniem podczas czyszczenia. W takich przypadkach rutynowa inspekcja telewizyjna wykonywana w czasie oczyszczania przewodu może okazać się niezbędna.

Po zakończeniu prac renowacyjnych przeprowadzana inspekcja telewizyjna udokumentuje stanu przewodów po naprawie.

Sprzęt stosowany przez firmę Per Aarsleff Polska do inspekcji telewizyjnej jest nowoczesny i precyzyjny, a jego operatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie.


Kontakt

Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.
+48 22 651 69 72
mailto:biuro@aarsleff.pl