Historia

Firma Per Aarsleff A/S została założona w 1947r. w Danii, w mieście Arhus. Nazwa firmy brzmi tak samo jak nazwisko jej założyciela p. Per Aarsleff.

Początkowo firma zajmowała się wydobywaniem węgla brunatnego w Jutlandii, a pamiątką z tamtego okresu jest koparka występująca w logo Firmy.

Lata 90-te są okresem niebywałego rozwoju firmy. Do budowy mostów i tuneli przez Wielki Bełt dochodzą zadania w cieśninie Sund. Kontynuowane jest palowanie związane z elektryfikacją kolei w Danii, Niemczech, Polsce. Trwa przebudowa portów w Danii. Następuje ekspansja technologii bezwykopowych w całej Skandynawii, Niemczech i Europie Środkowej i Wschodniej.

W 1993 roku założona zostaje firma PER AARSLEFF POLSKA Sp. z o.o., która wchodzi w skład całej grupy Per Aarsleff.

Pierwotnie działalność firmy była ukierunkowana na budowę i naprawę gazociągów a od 1995 roku również na montowanie słupów i pali związanych z elektryfikacją kolei, na potrzeby czego część działalności firmy związana z palowaniem została przeniesiona do nowo utworzonego firmy, Aarsleff Sp. z o.o. Okazało się jednocześnie, że polskie przedsiębiorstwa przejawiają dużo większe zainteresowanie naprawami bezwykopowymi. W związku z tym działalność firmy w Polsce skupia się na montowaniu nowych i naprawach istniejących przewodów, przede wszystkim podziemnych. Podstawową technologią z pomocą której firma wykonuje zlecone realizacje, jest bezwykopowa metoda interwencji podziemnych, przy zastosowaniu rękawa AARSLEFF.

Początek XXI wieku to dalszy rozwój firmy Per Aarsleff poprzez zaangażowanie w wiele projektów zarówno w dużych aglomeracjach jak i mniejszych jednostkach gminnych. Do najbardziej znaczących prac z tego okresu należy realizacja licznych kontraktów z wykorzystaniem funduszy pochodzących z Unii Europejskiej w zakresie budowy i renowacji przewodów m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Ostrołęce, Zielonej Górze, a także innych miejscowościach na terenie całego kraju.

To także zaangażowanie firmy w rozwój systemu renowacji w zakresie przyłączy kanalizacyjnych poprzez zastosowanie krótkich i długich profili kapeluszowych oraz w renowacje pionów kanalizacyjnych i rynnowych m.in. w Pałacu w Wilanowie, Pałacu Krasickich, Zamku Królewskim w Warszawie


Historia

Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z nami.

+48 22 6516972
biuro@aarsleff.pl